Praha Jeruzalém

Palestinské zdroje v neděli informovaly Ynet o tom, že Palestinská samospráva odhalila síť bezpečnostních pracovníků, kteří spolupracovali s Hamásem a shromažďovali zpravodajské informace o pobytu a pohybu vysokých představitelů Palestinské samosprávy.

Podle zdroje byla operace vedena zpravodajským důstojníkem, který žil v uprchlickém táboře Džilazoun poblíž Ramalláhu. Zatčen byl společně se čtyřmi dalšími osobami. Během výslechu se důstojník přiznal, že dostal desítky tisíc dolarů od Hamásu a že některé ze zpravodajských informací které soustředil, měly pomoct islamistické organizaci poškodit představitele Palestinské samosprávy.

Zdroj také informoval, že se Palestinská samospráva snažila držet zatčení v tajnosti, aby nepoškodila Egyptem vyjednávané obnovení vztahů mezi Fatahem a Hamásem. I přesto samospráva úzce monitoruje snahy Hamásu na Západním břehu.

Představitel Hamásu v Gaze ale tvrzení popírá a říká, že se Fatah snaží podkopat znovunavázání vztahů mezi Hamásem a Fatahem a šíří proto na veřejnost lži.

09.03.2009 00:00 2