Praha Jeruzalém

Členové buňky Hizballáhu odhalené v Egyptě plánovali podle egyptských novin Almasry Alyoum útoky uvnitř Izraele. Podle zprávy jsou dva ze členů buňky příslušníky Fatahu, kteří se přiznali k tomu, že se chtěli pokusit dostat do Izraele a provést tam velké sebevražedné útoky. Podle novin „dokonce možná i v Tel Avivu.“

Zdroje blízké vyšetřování informovaly noviny o tom, že oba členové Fatahu, Muhammad Ramadan Barakeh a Nidal Fathi Hassan, byli zadrženi kvůli podezření z vazeb na buňku Hizballáhu. Egyptské bezpečnostní složky je zadržely před pár týdny na Sinaji, když byli na cestě do jednoho z tunelů pod hranicí mezi Egyptem a Pásmem Gazy.

Muži při výslechu přiznali, že plánovali nejprve cestu do Súdánu a posléze do Sýrie a Libanonu, kde by oba získali výcvik pro sebevražednou misi v Izraeli. Členy buňky Hizballáhu jsou prý od roku 2008, kdy se setkali s jejím vůdcem, Samim Šihabem. Došlo k tomu v době, kdy se Hamásu podařilo prorazit hranici z Pásma Gazy do Egypta. Oba byli brzy vráceni z Egypt do Gazy, ale podařilo se jim na Sinaj opět vrátit a přidal se k buňce Hizballáhu.
Obhájce obou mužů však obvinění popírá.

17.04.2009 00:00 2