Praha Jeruzalém

Zpráva Ynet, podle které Palestinská samospráva zastavila vyšetřování prodeje půdy ve východním Jeruzalémě Židům, rozpoutala spory uvnitř Palestinské samosprávy.

Palestinská vláda na Západním břehu v pondělí popřela zprávu o tom, že by vyšetřování prodeje půdy zastavila, potvrdila ale, že izraelský nátlak vedl k propuštění několika podezřelých.

Poradce premiéra Fajáda, Hatem Abdel Kader, potvrdil, že palestinský prokurátor pokračuje ve vyšetřování případů, ve kterých byla půda prodána Izraelcům. Potvrdil také to, že Palestinská samospráva na pár dní zadržela  několik obyvatel Jeruzaléma. Vyšetřování by se mělo soustředit na prodej 13 000 dunamů půdy v Jeruzalémě a jeho přilehlém okolí. Zdůraznil, že Palestinská samospráva pracuje tvrdě na tom, aby zabránila prodeji půdy Izraelcům. Dodal při tom, že ti, kteří budou shledáni vinnými, by měli být popraveni.

Mnohým Palestincům nicméně toto vysvětlení nestačí. Palestinská samospráva považuje prodej půdy Židům, obzvláště v Jeruzalémě, za velmi vážné.

21.04.2009 00:00 3