Praha Jeruzalém

Šéf Šin Bet, Juval Diskin, tento týden izraelské vládě oznámil, že jen od ukončení operce Lité Olovo bylo do Páma Gazy propašování celkem 22  tun výbušnin a 45 tun materiálu určeného na výrobu výbušnin.

Ve čtvrtek pak Hamás slíbil, že pašování zbraní ze Sinaje bude pokračovat. Mluvčí vojenského křídla Hamásu, Abu Ubeida, řekl, že organizace odmítne dohodu s Egyptem, která volá po zastavení pašování zbraní, případně jakoukoliv jinou dohodu, která by „podkopala palestinský odpor.“

Podle Abu Ubeidy nejsou zbraně, které se dostanou do rukou teroristů v Gaze pašovanými zbraněmi, ale „lidskou nezbytností.“

Abu Ubeida také popírá, že by většina logistických a vojenských zdrojů pocházela z Íránu. Většina prý pochází z palestinských území. Peníze prý ale pocházejí ze všech možných zdrojů: „Peníze pocházejí od svobodných lidí na světě, kteří milují Palestinu,“ řekl.

Mluvčí odmítl odpovědět dotazy ohledně naskladnění raket dlouhého doletu. Odmítl také hovořit o tom, zda došlo k pokroku v jednáních o Šalitovi.

03.04.2009 00:00 5