Praha Jeruzalém

16letý Šlomo Nativ byl zabit a 7letý, Jair Gamliel, zraněn při  palestinském teroristickém útoku v osadě Bat Ajin, ke kterému došlo ve čtvrtek v poledne. Terorista napadl oba chlapce sekyrou.

Podle policistů se útočníkovi podařilo z místa utéct, ještě před tím se na něj ale vrhl jeden z místních obyvatel, který mu sekyru vytrhl z ruky v okamžiku, kdy se chystal zaútočit na třetí dítě. Ihned poté terorista uprchl. Při útěku ještě ohrožoval kolemjdoucí. Izraelské armáda začala po útočníkovi pátrat.

Napadený Šlomo Nativ ještě po útoku stihl vběhnout do domu, kde ale zkolaboval a následně i přes snahy záchranářů o resuscitaci zemřel. Druhý z chlapců utržil zranění hlavy a byl převezen do nemocnice Hadassah Ein  Kerem v Jeruzalémě, kde byla zjištěna fraktura lebky a kde se chlapec podrobil operaci. Jeho stav je středně vážný.

Podle starosty osady, Šaula Goldsteina, v osadě žádní Arabové nepracují a je proto jasné, že terorista do osady již přišel s úmyslem vraždit.

Podle palestinských bezpečnostních zdrojů se prý zdá, že útočník jednal sám a nebyl vyslán žádnou organizací. K útoku se přihlásily Brigády Imada Mugniji, které jsou součástí vojenského křídla Fatahu. Bezpečnostní zdroje ale nepovažují tuto informaci za věrohodnou.

03.04.2009 00:00 1