Praha Jeruzalém

Po více než dvou týdnech klidu byly ve středu opět obnoveny raketové útoky na jih Izraele. Raketa Kassám byla vypálena ze severu Pásma Gazy ve středu večer a dopadla poblíž hraničního plotu v regionu Eškol. Nebyla nahlášena žádná zranění ani škody.

Raketa dopadla právě v den, kdy do Izraele přicestoval speciální vyslanec prezidenta Obamy pro Blízký východ, George Mitchell. Mitchellova návštěva přichází právě v okamžiku, kdy mezi USA a izraelským ministerstvem zahraničí panuje napětí kvůli poznámkám Avigdora Liebermana ohledně slabosti procesu zahájenému v Annapolis.

K útoku došlo jen několik hodin před tím, než byly zahájeny oslavy Mimouna, což jsou svátky, které udržují tradičně Židé s předky v severní Africe. Také doprava je v těchto hodinách nejhustší, protože mnozí kvůli svátkům cestují z centrálního nebo severního Izraele za svými rodinami a přáteli.

Naposledy byla raketa vypálena z Gazy před dvěma týdny. Tehdy došlo k lehkému zrnění ženy a dívky. Obě se zranily, když se snažily před útokem ukrýt.

16.04.2009 00:00 20