Praha Jeruzalém

Technologické vybavení, které mělo údajně patřit mužům, kteří byli v Libanonu obviněni z kolaborace s Izraelem, bylo zachyceno na záběrech, které v neděli odvysílala televizní stanice Al Jazeera. vybavení má být důkazem viny zadržených osob.

Na záběrech je možné vidět satelitní komunikační zařízení, která měla být údajně namontována v nábytku a myčce na nádobí. Na záběrech jsou dále počítače, nahrávací zařízení, kamery, mobilní telefony a falešné pasy.
Libanonské bezpečnostní zdroje pro londýnský arabský deník al-Šark al-Awsat řekly, že taková špionážní skupina umožnila Izraeli v roce 2006 identifikovat cíle Hizballáhu. V dohledné době prý budou odhaleny další takové skupiny.

Bouře, která se odehrává okolo odhalení údajných špiónů, je pravděpodobně spojena s nadcházejícími volbami. Hizballáh se snaží o zvýšení kontroly nad parlamentem na úkor svých protisyrských politických rivalů. Chce získat větší podporu a snaží se proto dokázat, že je Izrael pro Libanon stále hrozbou. Je proto pravděpodobné, že budou odhaleni ještě další údajní špióni.

11.05.2009 00:00 2