Praha Jeruzalém

[IMG R 10173]Představitelé Rady Ješa sdružující osadnické spolky na Západním břehu se ve středu setkali s ministrem obrany Ehudem Barakem, aby prodiskutovali ústupky pro Palestince a zastavení stavby osad.

Barak při setkání oznámil, že je třeba vyklidit nezákonné základny. Deset nezákonných základen škodí Izraeli na mezinárodní úrovni a škodí také hnutí osadníků na Západním břehu. Setkání skončilo bez konkrétních výsledků a předseda Rady Ješa Danny Dajan poté uvedl: „Byli jsme překvapeni, že ministr obrany nás krmil dezinformacemi, které mu byly levicovými organizacemi představeny jako fakta.“

Rada nesouhlasí s úplným zastavením stavby osad. Na konci setkání se obě strany shodly, že by se schůze měly konat častěji a Ješa uvedla, že plánuje požádat o setkání s ministerským předsedou Benjaminem Netanjahuem. Podle jednoho z členů Rady, Pinchase Walersteina, měl Barak k dispozici vyšší čísla o stavbě osad, než jaké představují osadníci. Organizace Mír hned však naopak obvinila Radu Ješa z podvádění ministra obrany i veřejnosti pomocí chybných informací.

20.05.2009 00:00 2