Praha Jeruzalém

[IMG R 11092]Premiér, Benjamin Netanjahu, v neděli řekl, že je zavázán ke zlepšení ekonomického statutu obyvatel Palestinské samosprávy. Dodal, že musejí být odstraněny všechny byrokratické bariéry, pokud přímo nesouvisejí s bezpečnostními otázkami.

Netanjahu hovořil před plánovanou cestou do USA, kde se setká s prezidentem Obamou. Podle Obamy by měl Izrael učinit politická gesta, která opět nastartují mírový proces.

„Nevěřím, že by někdy v Izraeli existovala vláda, která by riskovala bezpečnost vlastních občanů, aby zjednodušila finanční situaci Palestinců. Podle našeho dojmu, a není to jen dojem, je v našem vztahu s Palestinci, stejně jako u nás, mnoho byrokracie. Musíme pracovat na její redukci,“ řekl Netanjahu během vládního zasedání.

Premiér oznámil, že povede výbor ministrů, který bude pracovat na odstraňování byrokratických bariér, které stojí v cestě zlepšování finanční situace Palestinců. Cílem výboru bude také zlepšení svobody pohybu, čehož bude dosaženo také odstraněním některých kontrolních stanovišť. Odstraňování kontrolních stanovišť však nebude jediným prostředkem.

11.05.2009 00:00 5