Praha Jeruzalém

[IMG R 10662]Premiér Palestinské samosprávy, Salám Fajád, přednesl projev na univerzitě Abu Dis? Al-Kuds v Jeruzalémě. „Jsem hrdý, že k vám mluvím na univerzitě ležící v centru Jeruzaléma.“

Fajád ve svém projevu kritizoval judaizaci Jeruzaléma a izolaci arabské populace východního Jeruzaléma.
Dále také řekl, že bude palestinský stát vytvořen do dvou let. Podle Fajáda je základem pro jakýkoliv politický proces Cestovní mapa a Arabská mírová iniciativa. „Vyzývám všechny naše lidi, aby se sjednotili okolo projektu na vytvoření státu a posílení jeho institucí?tak, aby se stal palestinský stát na konci příštího roku nebo maximálně dvou let realitu,“ řekl Fajád.

Fajád také vyzval k usmíření mezi jednotlivými frakcemi. Mluvčí Hamásu, Fawzi Barhoum, ale řekl, že Fajád nemá právo hovořit o národní jednotě. „Fajád představuje pro Palestince největší nebezpečí tím, že věří v pokračující bezpečností spolupráci se sionistickým nepřítelem,“ řekl Barhoum na adresu Saláma Fajáda.

Salám Fajád se také věnoval otázce izraelských osad a blokády Pásma Gazy. Požaduje ukončení osadnické aktivity a ukončení blokády Pásma Gazy.

23.06.2009 00:00 10