Praha Jeruzalém

[IMG R 10804]Izraelská vláda v neděli prodloužila funkční období šéfa Mossadu, Meira Dagana, o další rok. Premiér Benjamin Netanjahu pochválil jeho výjimečně významnou práci. Dagan stojí v čele Mossadu již od roku 2002.

Návrh Benjamina Netanjahua byl bez hlasování schválen. „Dagan je excelentní šéf Mossadu a má excelentní tým,“ dodal premiér. Komplimenty na Daganovu adresu nešetřili ani členové vlády. „Je výjimečný šéf Mossadu,“ řekl ministr Juval Steinitz. Mossad podle Steinitze opět získal svou pověst jedné z nejlepších zpravodajských služeb světa právě pod vedením Meira Dagana. Dodal ale, že to zřejmě bude jeho poslední funkční období, protože na špičce Mossadu nedošlo k žádné změně již 8 let.

Meir Dagan, který v armádě dosáhl hodnosti generálmajora, byl do funkce šéfa Mossadu jmenován Arielem Šaronem před sedmi lety. Ve funkci nahradil Ephraima Halevyho. V armádě sloužil 32let. Působil i jako šéf protiteroristické kanceláře. Během vojenské služby byl dvakrát zraněn a získal medaili za statečnost, což je druhé nejvyšší vojenské vyznamenání.

22.06.2009 00:00 1