Praha Jeruzalém

Izraelská armáda prošetřuje zmařený pokus o teroristický útok, o který se pokusili teroristé z Gazy v pondělí ráno jižně od přechodu Karni. Teroristé, kteří jsou zřejmě napojeni na organizaci Al-Kajda, přijeli na přechod s několika nákladními auty a minimálně pěti koňmi, kteří byli opásáni výbušnými zařízeními a minami. Je možné, že se teroristé chtěli při útoku pokusit unést dalšího izraelského vojáka.

Asi 10 až 12 teroristů vyvedlo koně z nákladních aut a začalo rozmisťovat výbušná zařízení u hraničního plotu. V tomto okamžiku je zpozorovali vojáci z brigády Golani a teroristé na ně začali střílet. Poté se pokusili utéct a nahnat koně zpět do nákladních aut. Minimálně jeden terorista byl při přestřelce zabit. Okamžitě po prvních výstřelech byli do oblasti vysláni další vojáci. Z Gazy došlo k palbě minometných granátů, která měla pomoci teroristům uprchnout.

Vyšetřování zatím ukázalo, že se teroristická buňka na útok dlouho připravovala. K pokusu o útok se přihlásila nová organizace s názvem, Armáda Alláhových stoupenců. Organizace slíbila, že bližší detaily o útoku brzy zveřejní.

09.06.2009 00:00 6