Praha Jeruzalém

Ministr obrany, Ehud Barak, se příští pondělí opět setká s americkým vyslancem pro Blízký východ, Georgem Mitchellem. K setkání doje v Londýně. Baraka bude doprovázet Amos Gilad a zvláštní vyslanec Jicchak Molcho.

Ve čtvrtek se premiér Netanjahu setkal s ministry Barakem, Liebermanem, Jaalonem, Beginem a Meridorem, aby s nimi jednal o tématech, která se tento týden probírala na setkání Baraka s Mitchellem v New Yorku.

Barak v pondělí předá Mitchellovi seznam kroků, které je Izrael ochoten učinit, aby podpořil posun dialogu s Palestinci kupředu. Vysoký zdroj z Barakovy kanceláře tvrdí, že mezi těmito kroky není zmrazení výstavby v osadách.

Mitchell zase Barakovi předá odpovědi prezidenta Obamy na izraelské požadavky, které byly představeny na předchozím jednání. Izrael mimo jiné žádal, aby Spojené státy ujasnily cíle regionálního mírového plánu, jednání s Palestinci a procesu normalizace vztahů s arabskými státy. Izrael také požadoval, aby arabské státy učinily gesto dobré vůle vůči Izraeli, než jednání pokročí dále.

04.07.2009 00:00 2