Ministerský výbor pro zlepšení ekonomické situace Palestinců na Západním břehu ve středu rozhodl o tom, že bude hraniční přechod do Jordánska otevřen 24 hodin denně. Zasedání výboru byl přítomen i premiér Netanjahu, který řekl, že tam, kde může Izrael zlepšit každodenní život Palestinců bez toho, aby ohrozil vlastní bezpečnost, učiní vše, co bude v jeho silách.
Izrael v poslední době učinil vůči Palestincům několik gest, které mají zlepšit kvalitu jejich života. Například již nejsou kontrolováni Palestinci na kontrolním stanovišti Hawara. S tímto krokem nesouhlasí osadníci a někteří pravicoví stoupenci, kteří se obávají, že tím budou ohroženy jejich životy. Na stanovišti Hawara již byly v minulosti totiž zadrženy desítky teroristů, někteří s noži, jiní s výbušninami.
Členové výboru byli také informováni o záměrech vlády odstranit další kontrolní stanoviště, aby tak bylo zjednodušeno cestování Palestinců po Západním břehu.