Praha Jeruzalém

[IMG R 10982]Zástupci izraelské obrany se rozhodli, že budou před případným leteckým útokem varovat Palestince přesněji. Chtějí tak pomoci obyvatelům dané oblasti, kteří nejsou zapojeni do teroristických aktivit, utéct.

Armáda bude poskytovat přesnější údaje o plánovaném útoku, zejména přesnější časové určení. Bude také informovat o vhodných únikových cestách. Letáky, které se před útokem shazují do cílové oblasti, budou detailnější, aby Palestinci pochopili, že jsou jejich životy v ohrožení a místo opustili.

Izraelská armáda se již během lednové operace Lité olovo snažila různými způsoby zabránit civilním obětem. Distribuovány byly tisíce letáků a bylo učiněno více než 200 000 telefonátů do palestinských domů v Gaze. Armáda tak informovala civilisty před útokem na cíle teroristů, které se nacházely v obytných oblastech. Někdy byla také použita varovná střelba do vzduchu.

Současné rozhodnutí poskytovat Palestincům více informací o plánovaném útoku je další snahou izraelské armády omezit na minimum počet civilních obětí během operací proti palestinským teroristům.

29.07.2009 00:00 2