Praha Jeruzalém

[IMG R 11130]Ve čtvrtek zemřel v Rabin Medical Center v Petah Tikva čtyřicetiletý muž, důvodem byly pravděpodobně komplikace spojené s prasečí chřipkou. Přesná příčina musí být ještě prošetřena, ale ministerstvo zdravotnictví tento případ zaznamenalo jako šestou oběť viru H1N1 v Izraeli.

Muž byl hospitalizován před třemi dny kvůli selhání ledvin. Měl zvýšenou teplotu a později mu byla diagnostikována prasečí chřipka. I přes známky zlepšení stavu však muž v časných ranních hodinách utrpěl zástavu srdce.

Mezitím další případ smrti na prasečí chřipku zaznamenalo také Sourasky Medical Center v Tel Avivu. Obětí nemoci se stala čtyřiapadesátiletá žena, která měla rakovinu tlustého střeva a byla hospitalizována před týdnem.

Podle ministerstva zdravotnictví se rychle zvyšuje počet lidí, kteří vyhledají lékařskou pomoc kvůli podezření na prasečí chřipku, za poslední týden se toto číslo ztrojnásobilo na 3360 lidí. O víkendu na prasečí chřipku zemřel padesátiletý muž v Šaare Zedek Medical Center v Jeruzalémě.

14.08.2009 00:00 2