Praha Jeruzalém

[IMG R 10030]Vůdce Hizballáhu, Hassan Nasralláh, při pátečním projevu řekl, že nedávné varování premiéra Netanjahua, že bude libanonská vlády odpovědná za jakýkoliv útok na Izrael z libanonského území, je součástí izraelské psychologické války vedené proti vstupu Hizballáhu do libanonské vlády národní jednoty.

Nasralláh hovořil při příležitosti výročí ukončení druhé libanonské války. Řekl také, že Hizballáh je nyní schopen zaútočit na jakékoliv izraelské město. „Dnes jsme schopni zaútočit na jakékoliv město nebo vesnici.“ Slíbil také „překvapení“, pokud by Izrael zahájit další ozbrojený konflikt v Libanonu. O co by se mělo jednat, ale neřekl.
Nasralláh opět zopakoval, že pokud bude Izrael bombardovat čtvrť Bejrútu, která je baštou Hizballáhu, odpoví Hizballáh útokem na Tel Aviv.

Ani tentokrát se však Nasralláh neobjevil na demonstraci osobně. Jeho stoupenci v jižní části Bejrútu, která je tradičně baštou Hizballáhu, se tak museli spokojit pouze s přenosem projevu na velkoplošné obrazovce. Hassan Nasralláh místo svého pobytu tají a na veřejnosti se ze strachu o vlastní bezpečnost neobjevuje.

15.08.2009 00:00 2