Praha Jeruzalém

[IMG R 11205]Řadoví Izraelci i izraelští představitelé truchlí kvůli smrti kapitána Assafa Ramona, který zahynul v neděli při nehodě stíhačky F-16, kterou pilotoval. Kondolence směřují k celé Ramonově rodině, která si prošla těžkým obdobím již před šesti lety, kdy zemřel při tragédii raketoplánu Columbia Assafův otec, Ilan Ramon. Assafovi bylo tehdy 15 let.

Rodině kondoloval prezident Peres, premiér Netanjahu i ministr obrany Ehud Barak. Vrchní velitel izraelské armády, Gabi Aškenazi, osobně rodinu navštívil. Netanjahu kvůli pohřbu Assafa Ramona, který je naplánován na pondělí v 16:00, přeložil schůzku s americkým vyslancem pro Blízký východ, Georgem Mitchellem.

Podle Gila Perega, ředitele střední školy, kterou Assaf vystudoval, byl Assaf Ramon velmi oblíbený a vždy tvrdě pracoval, aby dosáhl nejlepších výsledků ve studiu i sportu. I přes své schopnosti byl ale podle Šimona Perese velmi skromný.

[IMG L 11206]“Co se dnes stalo je více než tragédie. Ani v našich nejhorších nočních můrách jsme si nedovedli představit takovou srdcervoucí nehodu,“ řekl Peres. „Znal jsem je oba, otce i syna – Ilana i Assafa, bojovníky, studenty, statečné muže, snílky? Jako rodina jsou symbolem pro vše, co je na židovské historii velké, vše co je v Židovském státě odvážné,“ stojí v prohlášení izraelského prezidenta.

14.09.2009 00:00 2