Praha Jeruzalém

Dr. Mirella Sidrerová, která byla během loňského května vážně zraněna během palestinského raketového útoku, kdy raketa Grad zasáhla její kliniku v Aškelonu, v úterý kritizovala soudce Richarda Goldstonea za to, že její svědectví do finální podoby zprávy nezahrnul. Richard Goldstone vedl výbor OSN, který měl za úkol zmapovat a popsat porušování lidských práv během bojů v Pásmu Gazy.

Sidrerová promluvila během jednodenního slyšení před Výborem OSN pro lidská práva v Ženevě. „Nechápu, proč nebylo mé svědectví bráno v potaz,“ řekla. „Zejména soudcem Goldstonem, který mi zaslal dopis, ve kterém mi řekl, že si váží mého svědectví.“

Sidrerová prý při obdržení kopie zprávy okamžitě hledala své svědectví, aby vzápětí zjistila, že je její jméno zmíněno jen ve dvou nebo třech řádcích na straně 460, kde se říká, že byla zraněna, když raketa zasáhla nákupní centrum.

Sidrerová ukázala výboru fotografie a novinové články, které popisují události po palestinském útoku. Sidrerová musela kvůli vážným zraněním podstoupit sedm operací a stále ji do úplného uzdravení čeká ještě dlouhá cesta.

30.09.2009 00:00 4