Praha Jeruzalém

Vysoce postavený člen Hamásu, který byl zapojen do plánování teroristického útoku v Park Hotelu v Netanji, byl v úterý zatčen při společné operaci izraelské armády, Šin Bet a policie. Muž byl zatčen ve vesnici Tsufir na Západním břehu.

Muhammad Haruiš (26) vůdce vojenské buňky Hamásu v Tulkarmu, byl zadržen společně se svým zástupcem, 25letým Adnanem Samarem. Oba muži přicestovali do oblasti Betléma, podle všeho kvůli snaze získat zde zbraně.

Speciální jednotky obklíčily dům, ve kterém byli oba muži na návštěvě a vyzvaly je, aby z domu vyšli. Oba muži dům bez jakéhokoliv odporu opustili.

Haruiš měl být již v roce 2004 zraněn střelbou izraelské armády a následně byl lidmi z Hamásu přepraven do Ramalláhu, kde pokračoval ve své činnosti. Plánoval dokonce sebevražedný útok na Izrael, který byl ale zmařen. Ve stejnou dobu byl zatčen bezpečnostními složkami Palestinské samosprávy a poslán do vězení v Jerichu. Odtud byl v červnu 2006 propuštěn. Vrátil se do Tulkarmu a stal se velitelem vojenského křídla Hamásu.

Součástí Hariušovi činnosti byla také tvorba vojenských buněk a nákup zbraní. Tyto buňky měly také útočit na  izraelskou armádu a Palestinskou samosprávu.
K teroristickému útoku v Pak Hotelu došlo v roce 2002 a stál život 30 lidí.

15.09.2009 00:00 2