Praha Jeruzalém

[IMG R 10093] Sedm vojáků z vojenské základny Nicanim bylo obžalováno a posláno za mříže za pořádání divokých party ve vojenských prostorách.

Všech sedm vojáků působilo jako velitel roty na základně Nicanim, která funguje jako základní výcvikové středisko v jižním Izraeli.

Několik z vojáků bylo nalezeno vysokými důstojníky základny v podnapilém stavu nejméně dvakrát, nebyli však nahlášeni. Záležitost se dostala k veliteli základny až minulý týden.

Izraelská armáda se potýká s užíváním alkoholu vojáky již dlouhou dobu a každý přistižený opilý v uniformě je přísně potrestán.

Vyšetřováním incidentu byl pověřen plukovník Jossi Sakal, šéf posilové bezpečnostní jednotky Magal.

Problémy sedmi vojáků pravděpodobně začaly, když byli přistiženi při grilování na základně, při němž spustili požární poplach. Incident byl posuzován jako vážný vzhledem k hodnosti obviněných a měli být exemplárně potrestáni. Vojáci byli proto uvaleni do vazby. O víkendech pak uspořádali několik oslav, při nichž na základnu propašovali alkohol. Fotografie ze třetí party se dostaly k jednomu z důstojníků základny, který o incidentu informoval šéfa základny.

Sakal odsoudil vojáky ke dvaceti osmi dnům vězení a oprostil je od jejich povinností. Důstojníci, kteří nenahlásili první incident, byli pokáráni.

27.10.2009 00:00 3