Praha Jeruzalém

[IMG R 11278]Izraelský ministr zahraničí, Avigdor Lieberman, vyjádřil spokojenost s výsledkem hlasování Valného shromáždění OSN o Goldstoneově zprávě a to i navzdory skutečnosti, že se drtivá většina světa postavila za zprávu o válečných zločinech, která je mnohými považována za neobjektivní a protiizraelskou. Pro přijetí výsledků zprávy a její postoupení Radě bezpečnosti OSN hlasovalo 114 zemí, 44 se zdrželo a pouhých 18 hlasovalo proti.

Podle Liebermana není banální, že 18 zemí hlasovalo proti, ačkoli bylo předem jasné, že automatickou většinu arabských a muslimských zemí a zemí třetího světa není možné v hlasování porazit. Lieberman těchto 18 zemí, mezi něž náleží i Česká republika, označil za „morální většinu.“

„Automatická většina zemí jako je Saudská Arábie a Somálsko je v OSN bohužel danou situací. Tyto země nejsou ty, které by nás mohly poučovat o morálce; jsou to země před nimiž chceme být zachráněni,“ řekl Lieberman na adresu zemí, které, ač samy porušují lidská práva, neustále útočí na Izrael.

PROTI hlasovaly v OSN tyto země: Austrálie, Česká republika, Itálie, Izrael, Kanada, Maďarsko, Makedonie, Marshallovy ostrovy, Federace Mikronésie, Nauru, Německo, Nizozemí, Palau, Panama, Polsko, Slovensko, Spojené státy, Ukrajina.

Seznam hlasujících zemí naleznete na úplném závěru této zprávy: General Assembly
GA/10883
.
 

06.11.2009 00:00 23