Praha Jeruzalém

[IMG R 11185]Podle představitele Palestinské samosprávy je izraelské oznámení o zastavení stavby osad na deset měsíců jen manipulací, která má oklamat mezinárodní společenství.

Jásir Abid Rabbo, generální tajemník výkonné komise Organizace pro osvobození Palestiny, uvedl na tiskové konferenci v Ramalláhu, že v Netanjahuově prohlášení není nic nového.

Představitelé bezpečnosti ve středu večer schválili Netanjahuův návrh na zastavení stavby osad na dobu deseti měsíců. Pro se vyjádřilo jedenáct ministrů, proti byl ministr infrastruktury Uzi Landau. Zastavení budování židovských sídel však neplatí pro východní Jeruzalém, který je podle izraelského premiéra součástí izraelského suverénního hlavního města. Podle Rabba hrají Izraelci o čas.

Palestinci souhlasí se Spojenými státy a uvádí, že jednání bude zahájeno jen na jasných základech. Abid Rabbo zdůraznil, že existují dvě podmínky pro zahájení jednání: Úplné ukončení stavby osad na Západním břehu a v Jeruzalémě a oboustranná dohoda, podle níž hranice budou vycházet doby před rokem 1967 a jakékoliv změny by měly být přijatelné pro obě strany, izraelskou i palestinskou.

30.11.2009 00:00 2