Praha Jeruzalém

[IMG R 10626]Asi 300 Palestinců a izraelských a zahraničních levicových aktivistů se v pátek shromáždilo poblíž Billiu a Naalinu k demonstraci proti výstavbě izraelské bezpečnostní bariéry. Ke shromáždění došlo i přesto, že izraelská armáda na začátku týdne prohlásila, že bude tato oblast každý pátek prohlášena za uzavřenou vojenskou oblast.

Ve vesnicích Billin, Naalin a Budrus severně od Ramalláhu se shromáždilo asi 300 demonstrantů. Někteří z demonstrantů házeli kameny na bezpečnostní složky, které použily prostředky pro rozehnání davu.

Dalších 100 lidí mezitím demonstrovalo ve vesnicích Nabi Saleh a Dir Nizam. Tato oblast byla místem střetů v posledních několika týdnech a to kvůli neshodám mezi místními Palestinci a židovskými osadníky kvůli vlastnictví půdy a pramenu.

V Hebronu palestinští mladíci zapalovali pneumatiky a házeli kameny na bezpečnostní jednotky, které odpověděly slzným plynem.

Podle Palestinců byli při protestech zraněni 4 lidé. Tři osoby byly zatčeny kvůli házení kamenů na příslušníky bezpečnostních složek.

20.03.2010 00:00 6