Praha Jeruzalém

[IMG R 11317]30letý zahraniční dělník z Thajska zahynul ve čtvrtek po palestinském útoku raketou Kassám. Raketa zasáhla skleník v Netiv Ha?asara severně od Pásma Gazy. Izraelští záchranáři se pokoušeli muže resuscitovat, jejich pokusy však byly neúspěšné.

Někteří dělníci podle všeho nereagovali na zvuk výstražného systému, který se před dopadem rakety aktivoval. „Výstražný systém se rozezněl,“ říká jeden z obyvatelů kibucu. „Běželi jsme se schovat. Od rozeznění systému do exploze uběhlo asi 20 sekund. Viděl jsem kouř a uvědomil si, že to zasáhlo skleníky, které patří jednomu z místních, a ve kterých byla zaměstnána skupina thajských dělníků. Pokud vím, tak jsou tam betonové kryty a člověk by se do nich stihl schovat, dělníci ale podle všeho na výstrahu nereagovali,“ řekl.

Tento poslední útok je již třetím za uplynulých 24 hodin. Ve středu v noci explodovala raketa na otevřeném prostranství ve Sderotu, o několik hodin dříve dopadla v oblasti jiná raketa, která způsobila dvěma lidem šok.

K odpovědnosti za útok se přihlásily brigády Ansar al-Suna, které jsou napojené na Al-Kajdu. Později se k útoku přihlásily také Brigády mučedníků od Al-Aksa.19.03.2010 00:00 10