Praha Jeruzalém

[IMG R 11338]Před nedávnem jsme vám představili nové obchodní centrum v Pásmu Gazy, které bylo záhadně vybudováno i přesto, že Gaza je podle některých to nejchudší místo na světě, kde vládne vedle Hamásu už jen bída a hlad. Často se ozývaly stesky, že se kvůli izraelské blokádě do Gazy nedostane stavební materiál, který by byl potřeba na opravy obytných budov poničených při posledních střetech mezi Izraelem a Hamásem.

Nezúčastněného čtenáře tak mohlo alespoň potěšit, že kde se vzal, tu se vzal, stavební materiál na nové nákupní centrum byl. Pevně doufám, že stejného nezúčastněného čtenáře potěším i dnes, když mu řeknu, že stavební materiál se našel nejen na nákupní centrum, ale i na vodní svět.

Vodní svět, který byl v Pásmu Gazy otevřen v květnu 2010, se jmenuje Crazy Water Park. Najdete tu 3 bazény, 100 metrů dlouhý vodní kanál, 3 vodní klouzačky, jezírka pro šlapadla, restauraci, kavárnu a odpočinkovou zónu, kde si mohou návštěvníci dopřát chvíli oddechu ve stínu velkých slunečníků.

Podle informací australských novin je jedením z ředitelů první ministr pro ekonomiku z nově vytvořené vlády Hamásu v roce 2006. Vstup do vodního světa stojí 10 šekelů, tobogán 5 šekelů, vstup do bazénu 20 šekelů.

Několik fotografií z vodního světa naleznete na této stránce.


11.08.2010 00:00 19