[IMG R 10644]Izraelské letectvo uvede tento týden do provozu novou letku stíhaček, které se ovšem nikdy neodlepí od země. Jedná se totiž o 8 moderních simulátorů, na kterých budou piloti i navigátoři trénovat různé druhy operací.
Simulátory jsou umístěny na základně Hatzor u Ašdodu a umožňují výcvik pilotů létajících na všech typech letounů F-15 a F-16, které tvoří páteř izraelského stíhacího letectva. Každý simulátor má sedačku pro pilota i navigátora a vojáci mohou cvičit všechny druhy operací a manévrů. Speciálně pro navigátory je zde k dispozici ještě druhý typ simulátoru.
Simulátory šetří peníze za palivo a je na nich možné cvičit manévry a scénáře, které při živých letech trénovat nelze. Přibližně od léta 2012 budou simulátory navíc vzájemně propojeny a piloti tak budou moci cvičit i společné mise. Letectvo také vyvíjí technologie, které by umožnily propojení mezi simulátorem a opravdovým letadlem. Letectvo využije simulátory také k výcviku pilotů při letu proti moderním střelám země vzduch.
První simulátor byl instalován na začátku roku. Stál asi 20 milionů dolarů a podílely se na něm firmy Elbit Systems, Israel Aerospace Industries a Lockheed Martin.




Scarlett Johansson: „Bylo mi řečeno, abych nenatáčela film o holocaustu.“
Poprvé od zničení chrámu zpívali Levité na Chrámové hoře
Netanjahu smetl Mamdaniho výhrůžku ze stolu: Samozřejmě, že přijedu do New Yorku
Yasser Abu Shabab byl ubit k smrti členy vlastní milice
Hamas se obává své vlastní likvidace: Zakázány jsou dokonce i klimatizace
Papež Leo: „Palestinská státnost je jediným řešením“
Zpráva: Shin Bet nevěděla o festivalu Nova v noci před masakrem
Dcera člena Hamásu se osvobodila od kultu smrti a hledá nový život
Existenční ohrožení Izraele se posunulo za jeho hranice
Hadrianova kletba se vrací – Palestina je Judea
Mamdani již prohlásil Židy za občany druhé třídy
Lež o genocidě: Co se ve skutečnosti děje v Gaze
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Už nejsou spojenci Izraele!
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Děkujeme za podporu: Seznam nejvíc proizraelských zemí v roce 2024
Předpurimové zatmění Měsíce: Varování pro Araby i pro Západ
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
USA, Izrael a Ukrajina
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data



