Praha Jeruzalém

Vandalové znesvětili a těžce poškodili synagogu v Shirazu.

Od: JNS.org

Synagoga v iránském městě Shiraz byla v neděli podle zdrojů JNS.org napadena vandaly.

Podle zprávy Yeshiva World News byla Hadashova synagoga v městečku Shiraz Maleh napadena vandaly, dva svitky tóry byly roztrhány na kousky a spolu modlitebními knihami byly nalezeny na toaletách.

Izraelský Channel 10, který hovořil se členem židovské komunity Shiraz, uvedl, že poškození potvrdili novináři a tři místní Židé.

„Roztrhané kousky modlitebních knih a svitků tóry, vyhozené lampy, rozbitá okna“ říká člen židovské komunity, který nebyl ve zprávě jmenován.

Vedoucí z Konference předsedů velkých amerických židovských organizací uvedli, že jsou „hluboce znepokojeni zprávami o vandalismu v Hadashské synagoze … Vyzýváme orgány v Shiraz a ústřední vládu v Teheránu, aby učinily všechny nezbytné kroky k ochraně společenství a přivedení pachatele k rychlé spravedlnosti.“

Írán byl kdysi domovem velké židovské komunity, ale mnoho Židů uprchlo po islámské revoluci v roce 1979. Odhady dnes odhadují velikost komunity přibližně na 8 500, přičemž většina íránských Židů žije v Teheránu, Isfahanu a Širazu.

27.12.2017 12:24 Daniel Žingor540Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka