„Izraelská politika byla a zůstává konzistentní – zabraňuje tomu, aby se naši nepřátelé vyzbrojili nukleárními zbraněmi,“ uvedl Netanyahu.

Autor: Aryeh Savir, World Israel News
Předseda vlády Benjamin Netanjahu pochválil izraelské bezpečnostní služby za jejich úspěch při likvidaci syrského jaderného potenciálu před deseti lety a zároveň vyslal skrytou hrozbu Iránu, že mu Izrael nedovolí vyvinout jadernou zbraň.
Po středečním izraelském oficiálním uznání, že Izrael napadl a zničil jaderné zařízení Al-Kibar v Sýrii v roce 2007, uvedl Netanjahu, že „vláda Izraele, IDF a Mossad zabraňovaly Sýrii rozvinout jejich jadernou kapacitu. Za to si zaslouží veškeré uznání. „
„Izraelská politika byla a zůstává konzistentní – zabránit tomu, aby se naši nepřátelé vyzbrojili nukleárními zbraněmi,“ dodal a odkazoval tak i na současnou íránskou aspiraci.
Během noci v období od 5. do 6. září 2007 Izrael tajně bombardoval syrský jaderný reaktor v souladu s doktrínou Menachem Begina, která uvádí, že žádný izraelský protivník na Středním východě by neměl mít možnost získat jadernou zbraň.
Operace byla považována za úspěšnou. Jaderné zařízení bylo zničeno a bylo zabráněno eskalaci v regionu.
Zničení syrského reaktoru bylo historickou operací velkého významu pro stát Izrael a židovský lid a jednu z nejdůležitějších vojenských operací v historii IAF.
Současný náčelník štábu, generálporučík Gadi Eisenkot, řekl, že poselství, které bylo vysláno, je, že „Izrael nikdy nepřijme existenciální hrozbu proti němu. To bylo poselství v roce 2007 a to je poselství našim nepřátelům v blízké i vzdálené budoucnosti. „
Izraelský velvyslanec v Organizaci spojených národů Danny Danon ve středu prohlásil, že „mezinárodní společenství musí vědět, že Izrael bude vždy chránit bezpečnost svých občanů a přijme všechny nezbytné kroky proti hrozbám v jeho regionu“.
„Naši nepřátelé by nebyli moudří, kdyby zkoušeli odhodlání Izraele nebo zpochybňovali naši připravenost bránit náš národ,“ prohlásil Danon a zopakoval zprávu Netanjahua.




Voľby v Izraeli… a tri omyly Západu
Anglikánská církev hlasovala ve prospěch palestinského prohlášení obviňujícího Izrael z genocidy, kolonialismu a apartheidu
Ministr zahraničí odhalil: Jak Hamás financuje pro-palestinské arabské flotily
Izraelský bezpečnostní zdroj: Mojtaba Chameneí není v Íránu
Írán nařídil Hizballáhu, aby se připravil na rozsáhlejší regionální válku, do níž by mohl být zapojen i Izrael
Hamas usiluje o vojenskou oporu v Sýrii
Poté, co skupina osadníků naplánovala pochod do Gazy, IDF vyhlásila tuto oblast za „uzavřenou vojenskou zónu“
Je čas: Organizace „Red Heifer“ vyzývá k celonárodnímu hnutí za obnovu Chrámu
Mohl jste být tím nejlepším prezidentem všech dob, ale selhal jste
Saúdská Arábie zaútočila na letiště v Saná ovládané Húti, aby zabránila přistání íránského letadla
Ministr obrany: „Připravte se na samostatný úder proti Íránu“
Zázrak ze 7. října: Jak se Hamás marně pokoušel přesvědčit Hizballáh, aby se připojil ke krvavé invazi
Drama na mistrovství světa: Trenér Egypta se po prohře vrhl na fanouška mávajícího izraelskou vlajkou
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Syn Hamásu, Mosab Hassan Yousef, o tom, proč tak důrazně vystupuje na podporu Izraele
Hlad v Gaze nespôsobuje Izrael
První dvoustátní řešení: Zapomenuté rozdělení z roku 1922
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data


