Praha Jeruzalém

Hamas uvedl, že rezignace ministra obrany je jeho „vítězstvím“.

Autor: Elad Benari, 15.11.18 01:10

Teroristická organizace Hamas ve středu slavila oznámení o rezignaci ministra obrany Avigdora Libermana a proklamuje, že tento jeho krok je „vítězstvím“ Hamasu.

„Libermanova rezignace je uznáním porážky a neschopnosti čelit palestinskému odporu, našemu politickému vítězství v Gaze, kterému se vytrvalostí podařilo vyvolat otřesy na politické scéně okupantů,“ uvedl Hamas v prohlášení citovaném i24news.

Prohlášení společného výboru palestinských arabských frakcí v Gaze dodává, že „Libermanova rezignace je vítězstvím palestinského odporu po obranném a vojenském neúspěchu jeho armády“.

Vůdce Hamasu Ismail Haniyeh také nezapomněl k Libermanově rezignaci, říct, že je to vítězství palestinského „odporu“.

„Odpor dosáhl vojenského vítězství nad okupačními sílami za méně než týden,“ řekl podle Yediot Aharonot Haniyeh.

Dodal, že „Libermanovou rezignací dosáhli politického vítězství. Jeho sdělení potvrzuje jeho selhání a neúspěch okupační entity.“

Při oznámení své rezignace ve středu Liberman uvedl několik rozporů mezi ním a premiérem Binjaminem Netanjahuem jako důvod jeho odchodu, včetně dohody o příměří mezi Izraelem a Hamasem, které bylo dosaženo v úterý.

Liberman také uváděl umožnění převozu paliva zakoupeného Katarem do Gazy i poté, co síly Hamasu vypálily rakety na jižní Izrael.

Zmínil se také o nedávném koaličním rozhodnutí prosazeném Netanjahuem, který odložil realizaci nařízení Nejvyššího soudu o demolici nelegálního beduínského tábora Chán al-Ahmar východně od Jeruzaléma.

15.11.2018 01:34 Daniel Žingor230Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova