Praha Jeruzalém

Ministr obrany popřel informace, že on a všichni ministři vlády podpořili dohodu o příměří poté, co bylo na Izrael vypáleno přes 400 raket.

Od: Arutz Sheva

Podle zpráv izraelských sdělovacích prostředků z úterního večera všichni ministři kabinetu, včetně těch, kteří představují tvrdou linii, jako je ministr obrany Avigdor Liberman, ministr školství Naftali Bennett nebo ministr vnitra Shaked, podpořili rozhodnutí vlády zastavit odvety v Gaze a dosáhnout příměří s teroristickou organizací Hamas.

Krátce po této zprávě však kancelář ministra obrany Libermana vydala neobvyklé prohlášení, které tyto informace popírá.

„Informace o údajné podpoře ministra obrany Avigdora Libermana pro zastavení útoků v Gaze jsou novinářské kachny,“ uvedlo ministerstvo obrany.

Bezpečnostní kabinet předtím v odpoledních hodinách uzavřel sedmi hodinové jednání, na kterém ministři hovořili o eskalaci násilí na jihu země.

Krátce po setkání uvedla arabská televizní síť Al-Džazíra, že mezi Izraelem a Hamasem byla uzavřena dohoda o příměří. Dohoda byla údajně uzavřena díky úsilí egyptské delegace, která ji zprostředkovala.

Hamas potvrdil zprávu, že bylo díky egyptskému zprostředkování dosaženo příměří, ale zdůraznil, že bude povinen ho dodržovat pouze tehdy, pokud bude „sionistický nepřítel“ plnit jeho závazek k příměří.

Izrael odmítl zprávu potvrdit. Izraelský politický zdroj reagoval na zprávy o dohodách o příměří: „Hamas oslovil Izrael prostřednictvím čtyř různých zprostředkovatelů a požádal o příměří a Izrael odpověděl, že sám určí kroky, které podnikne a že si Izrael vyhrazuje právo jednat podle svého uvážení.“

Podle nejnovějších údajů zveřejněných IDF bylo od pondělního odpoledne na Izrael vypáleno přibližně 460 raket a minometných granátů.

13.11.2018 20:08 Daniel Žingor187Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News