Praha Jeruzalém

„Dokud jsem předsedou vlády Izraele já, nebude ze svého domova vystěhován ani jeden Žid,“ slíbil Netanjahu na setkání při příležitosti otevření nového dopravního spojení na Judeu a Samaří.

Autor: Batya Jerenberg, World Israel News, 11. prosince 2018

Jedinou správnou reakcí na palestinský teror je budování Judska a Samaří, řekl v úterý při inauguraci „Adam Interchange“premiér Benjamin Netanjahu.

Nové dopravní spojení v oblasti Binjamin stálo přes 60 milionů NIS (16 milionů dolarů) a sníží přetížení mezi Jeruzalémem a izraelskými komunitami v Judsku.

Netanjahu připomněl „hlubokou nenávist našich nepřátel vůči Židům a Izraelcům“, tím se odkazoval na pondělní teroristický útok v Samaří, při kterém bylo zraněno sedm lidí, včetně těhotné ženy, která byla poraněna vážné a prošla nouzovou C-sekcí. Kojenec zůstává v kritickém stavu.

„Ukážeme jim, že jejich touha nás vykořenit z naší země narazí na pevnou zeď … Dokud jsem předsedou vlády Izraele já, nebude ze svého domova vystěhován ani jeden Žid,“ prohlásil předseda vlády.

Slíbil také, že budou postaveny další domy a schváleny další dopravní projekty. To by ulehčilo spojení mezi hlavním městem a místy kde, jak poznamenal, „leželo před 3000 lety jádro historie našeho lidu“.

Ministr dopravy Yaakov Katz, který se při stříhání pásky k novému tunelu podzemní dráhy na křižovatce k Netanjahuovi připojil, pro 200 lidí uvedl, že se do roku 2030 obyvatelstvo Judeje a Samaří rozroste na dvojnásobek – tedy přibližně na 900 000 obyvatel. Jeho ministerstvo se na tom podílí investováním milionů šekelů do rozvoje silnic a zlepšení dopravní infrastruktury v celém regionu.

11.12.2018 22:15 Daniel Žingor160Zdroj: World Israel News

Klíčová slova