Praha Jeruzalém

„Kéž mu Alláh odplatí,“ řekl představitel Fatahu, když zdravil rodinu vraha Omara Abu Laila.

Od: World Israel News, 16. července 2019

Když minulý týden přijel oficiální představitel Fatahu Abbás Zaki k rodině Omara Abu Laila, vraha dvou Izraelců, vyjádřil mu oficiální uznání za „hrdinného mučedníka“.

V březnu 2019, Abu Laila nejprve ubodal izraelského vojáka Gala Keidana a potom zastřelil Rabbi Achiada Ettingera, otce 12 dětí.

Abu Laila byl následně během přestřelky s izraelskými vojáky, kteří se ho pokoušeli zatknout, zastřelen.

Palestinian Media Watch (PMW) informovala, že po tomto teroristovi Palestinská samospráva (PA) a Fatah pojmenovali ulici, náměstí a mešitu. PA také označila Abu Lailu víc hodného cti „než nás samotné“ a považuje ho za „dokonalou lidskou bytost“.

Během poslední návštěvy z minulého týdne potvrdil Zaki rodině Abu Laila závazek PA poskytnout „všechny formy pomoci rodinám mučedníků, raněných a vězňů“. To potvrzuje oficiální politiku jejich vlády – tedy platit pachatelům trestných činů souvisejících s terorismem a rodinám těch, kteří při páchání těchto činů zemřou.

Na fotorafii drží Zaki obklopený rodinou Abu Laily plakát s vyobrazením vraha na místě nového domova, který pro ně PA nově postavila. Původní dům byl po útocích zničen vojáky IDF.

PMW uvádí, že na základě rozkazů prezidenta PA Mahmúda Abbáse PA znovu vybudovala i domy dalších vrahů.

17.07.2019 08:27 Daniel Žingor175Zdroj: World Israel News

Klíčová slova