Praha Jeruzalém

Netanyahu: Izraelská armáda operuje na “360 stupních” proti íránské hrozbě

 

Netanjahu poskytl rozhovor na mezinárodním letišti Bena Guriona ve čtvrtek před odletem do Soči, kde bude jednat s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Jednat by měli o závažném tématu, “důležitá je naše koordinace, která zabrání střetům mezi námi a ruskými jednotkami.” Premiér řekl, že je načasování jednání velmi důležité kvůli několika hrozbám, kterým Izrael dnes čelí.

Premiér Netanjahu řekl, že současná armáda “operuje na mnoha různých frontách, které pokrývají 360 stupňů, aby zajistila bezpečí ze všech stran během probíhajících pokusů Íránů a jeho zástupců o napadení.“

Rusko hraje hlavní roli ve válkou zmítané Sýrii. Netanjahu pracuje na tom, aby zajistil, že Rusko nebude stát v cestě při snaze dostat Írán pryč ze Sýrie. O této situaci Netanjahu řekl: ”Naše snaha ještě zdaleka nekončí”.

Syrskou frontu označil jako “hlavní frontu, o které někdy slyšíte”, jako odkaz na bombardování cílů v Sýrii izraelskou armádou. ”Pro nás je velmi důležité zachovat volnou cestu našim letcům v boji proti íránským a podobným teroristickým cílům,” řekl Netanjahu.

Navzdory izraelsko-ruské spolupráci ohledně Sýrie Moskva občas kritizovala Izrael kvůli vzdušným útokům proti Sýrii.

13.09.2019 10:15 Šimon Malíček171Zdroj: World Israel News