Na setkání v Soči prezident Putin řekl, že pouto mezi Ruskem a Izraelem se zlepšilo díky snahám premiéra Netanjahua.

Premiér Benjamin Netanjahu v Rusku jednal ohledně koordinace ruských a izraelských armád v Sýrii. Dalším předmět konverzace byly také izraelské volby do parlamentu. Putin doufá, že výsledek voleb nebude mít vliv na silné pouto, které vzniklo “ve velké míře” díky Netanjahuově snaze.
Někteří Izraelci vidí setkání s Putinem jako diplomatickou propagaci před volbami. Na to Netanjahu odpovídá, že Izrael operuje na mnoha frontách a je potřeba zajistit volný manévrovací prostor v Sýrii.
Putin také řekl, že je v Izraeli mnoho imigrantů z původního Sovětského svazu a ti jsou “naši lidé, naši krajané.” Izraelský premiér nazval ruské migranty “lidkým mostem” mezi Ruskem a Izraelem.
Netanjahu v srpnu navštívil Ukrajinu a podepsal řadu dohod s Kyjevem. Také zde pracoval na pomoci ukrajinským imigrantům v Izraeli. K této záležitosti se zavázal také Liberman.




Saúdská Arábie zaútočila na letiště v Saná ovládané Húti, aby zabránila přistání íránského letadla
Zázrak ze 7. října: Jak se Hamás marně pokoušel přesvědčit Hizballáh, aby se připojil ke krvavé invazi
Huckabee potvrzuje: Izrael varoval Trumpa
Anglikánská církev hlasovala ve prospěch palestinského prohlášení obviňujícího Izrael z genocidy, kolonialismu a apartheidu
Teheránské noviny zveřejnily „seznam osob k likvidaci“ vygenerovaný umělou inteligencí, který se zaměřuje na Trumpa a Netanjahua
Video: Tanec na letišti Ben Guriona při příletu nových olimů z Francie
Ministr zahraničí odhalil: Jak Hamás financuje pro-palestinské arabské flotily
„Nejhorší zahraničněpolitický omyl za poslední desetiletí“
Mohl jste být tím nejlepším prezidentem všech dob, ale selhal jste
Je čas: Organizace „Red Heifer“ vyzývá k celonárodnímu hnutí za obnovu Chrámu
Netanjahu odpověděl Trumpovi: „Co by udělala Amerika?“
Vance kritizuje Izrael za to, že „řeší problémy zabíjením“, a tvrdí, že Írán potřebuje balistické rakety k „sebeobraně“
Ministr obrany: „Připravte se na samostatný úder proti Íránu“
Irán presúva vojnu proti Izraelu na územie Libanonu
Denně je zavražděno 32 křesťanů, ale jediné, o co se Západ zajímá, je Gaza
Idan Amedi ostře kritizuje petici umělců za příměří: Jste k ničemu, máme vás plné zuby
Imploze Gazy: Izrael měl celou dobu pravdu
Papež Lev musí odsoudit Hamás, jinak riskuje, že bude následovat osud Pia XII
Syn Hamásu, Mosab Hassan Yousef, o tom, proč tak důrazně vystupuje na podporu Izraele
Hlad v Gaze nespôsobuje Izrael
První dvoustátní řešení: Zapomenuté rozdělení z roku 1922
Aby zaútočili na Židy, založili v Argentině Eichmannovi synové nacistickou teroristickou buňku
Kdy byli vynalezeni „Palestinci“?
Počet obyvatel Izraele přesáhl 9 milionů
Celosvětový vůdce katolické církve volá po dodržování šabatu
„Téměř vše je pro Třetí chrám připraveno,“ tvrdí izraelská televize v reportáži o červených jalovicích dovezených loni do Izraele
Signalizuje přílet pěti červených jalovic do Izraele třetí chrám nebo konec časů?
Izraelská léčba COVID-19 – 100 % přežití – předběžná data


