Praha Jeruzalém

Newsweek citovaly memorandum, které říká, že zpravodajské informace ukazují na potenciální útok proti americkému vojenskému personálu v Německu.

Autor: Ben Ariel, 20.1.2020 4:39

Podle oficiálního memoranda, které v neděli viděli zástupci Newsweek, získaly Spojené státy informace o bezprostředně hrozícím plánovaném útoku proti svému vojenskému personálu v Německu.

Americká 66. vojenská zpravodajská brigáda USA obdržela to, co bylo popsáno jako „informace třetí strany uvádějící, že hrozí bezprostřední nebezpečí útoku na americké vojáky umístěné v kasárnách Tower Tower v Grafenwohru nebo Tower Barracks v Dulmenu. Přesné umístění, datum a čas nejsou známy.“ Newsweek pracoval s „neklasifikovanými“ informacemi poskytnutými vysokým americkým zpravodajským představitelem.

„Informační zdroj uvedl, že by útok provedl neznámý jordánský extremista, který se v současné době nachází v Německu poblíž neznámé vojenské základny,“ pokračovala zpráva. „Neznámý Jordánec byl popsán jako loajální k jordánskému králi a nedávno obhajoval zabíjení amerických vojáků v Německu.“

Americká armáda, kontaktovaná společností Newsweek, potvrdila, že „včera večer byla identifikována a vyšetřena potenciální hrozba“.

„Byly provedeny konzultace s německými a americkými představiteli a nebyla zjištěna žádná bezprostřední hrozba,“ uvedl v prohlášení mluvčí. „Rádi bychom všem připomněli, aby zůstali ostražití a sledovali své okolí.“

V listopadu 2016 zabil jordánský voják poblíž základny al-Jafr v jižním Jordánsku tři příslušníky speciálních síl americké armády. Jordánský voják seržant Marik al-Tuwayha, svou vinu odmítl, ale byl odsouzen k doživotnímu vězení.

Několik měsíců před tím zahájil kapitán jordánské policie palbu v mezinárodním policejním výcvikovém středisku a zabil dva Američany a tři další vojáky. Vláda následně popsala policejního kapitána jako problematického.

Dokument, který zástupci Newsweek v souvislosti s nejnovější hrozbou viděli, byl tzv. „spotovou zprávou“. Spotové zprávy jsou „předběžné zprávy o nejasných okolnostech, nikoli plně prověřené informace“ a mají „za cíl varovat velitele a personál před anomáliemi, potenciálními teroristickými ukazateli nebo jinými otázkami ochrany sil“, uvádí dokument.

S přibližně 38 600 vojáky rozmístěnými po celé zemi hostí Německo více amerických jednotek než kterákoli jiná evropská země.

Americká vojenská přítomnost v Německu byla založena po druhé světové válce a během studené války byla významně rozšířena. V posledních desetiletích tato základna sloužila jako výchozí bod pro americké operace na Blízkém východě, v Afghánistánu a dalších částech Asie.

20.01.2020 07:10 Daniel Žingor187Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova