Praha Jeruzalém

PA obviňuje Izrael z úmyslného zanedbávání zdraví palestinských vězňů a požaduje okamžité propuštění všech vězňů.

Autor: Dalit Halevi, 2.4.2020 4:44

Mluvčí Palestinské samosprávy Ibrahim Milhem ve středu prohlásil, že jedním z 15 nových případů koronaviru PA byl 19letý Nur a-Din Sarsour z města Beituni, který byl propuštěn po odpykání svého trestu v izraelských věznicích.

Milhem tvrdí, že vězeňské úřady uzavřely křídlo, ve kterém byl Sarsour vězněn, ale nebyly odebrány žádné vzorky slin, aby se zjistilo, zda byli virem infikováni i další vězni. Sarsour byl ve vazbě od 18. března tohoto roku.

Hnutí Fatah v čele s předsedou PA Mahmúdem Abbásem činí Izrael plně odpovědným za bezpečnost svých „hrdinných“ vězňů a vyzývá Červený kříž a organizace pro lidská práva, aby okamžitě zasáhly s cílem „zachránit životy vězňů“.

PA obvinila Izrael z úmyslného zanedbávání zdraví palestinských arabských vězňů a požaduje okamžité propuštění všech vězňů.

02.04.2020 06:02 Daniel ŽingorZdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka