Praha Jeruzalém

Představitel Ministerstva zdravotnictví řekl, že jsou nové případy COVID-19 po celé zemi důvodem k velkému znepokojení.

Od: Arutz Sheva, 4.6.2020 1:58

Vysoký představitel Ministerstva zdravotnictví ve středu varoval, že je Izrael na pokraji druhé vlny, která povede k rozsáhlému propuknutí koronavirové nákazy, informovaly Channel 13 News.

Tento představitel uvedl, že není možné spojit všechny nové případy nákazy po celé zemi s nedávným rozšířením viru na středních školách.

Dodal: „Nemocnice mají těžké případy, jaké jsme tu za dva měsíce neviděli.“

Ministerstvo školství ve středu uvedlo, že bylo uzavřeno 51 škol. Stalo se tak poté, co bylo mezi jejich studenty a pedagogickými pracovníky zjištěno 261 případů nové infekce koronavirem. Asi 8 000 učitelů a studentů je v karanténě.

Ministerstvo zdravotnictví také uvedlo, že byl v posledních 24 hodinách koronavirus diagnostikován u 32 Izraelců a celkový počet případů byl 2 103. Z aktivních případů je 27 ve vážném stavu a 25 je na respirátorech.

Mezi nově nakažené patří rodiče dítěte narozeného v úterý v nemocnici Beilinson a převezené na oddělení péče po předčasném porodu ve Schneiderově centru.

Matka, která je hospitalizována v oddělené části nemocnice  Beilinson, oddělení péče o předčasně narozené děti nenavštívila, ale otec tam jeden večer byl. Dítě bylo na koronavirus testováno a bylo negativní.

Mezitím se počet obětí viru dostal na 291 – v nemocnici Hadassah zemřel 71 letý pacient, který tu ve vážném stavu ležel po dobu jednoho měsíce.

04.06.2020 05:45 Daniel ŽingorZdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka