Praha Jeruzalém

Vychází třetí díl TV magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma. V něm vás seznámíme s důstojnicí izraelské armády, která je hrdá na to, že v této funkci slouží právě jako Arabka. Její příběh je dokladem toho, že situace se mění. Mezi izraelskými Araby se stále častěji veřejně mluví o tom, že je třeba se integrovat do většinové židovské společnosti, což prakticky znamená uznat existenci Izraele. Svědčí o tom také historicky první účast arabské strany v izraelské vládní koalici.

To ale není vše. Mimo pozornost mainstreamu se odehrává hluboká proměna. Mladí Židé a Arabové nacházejí společnou víru v židovského Mesiáše, který je spojuje a z obou, žida i pohana, tvoří nového člověka. Poslechněte si, jak tito mladí lidé uctívají Ježíše střídavě hebrejsky a arabsky v jednotě Ducha.

Proces obnovy Izraele má i tuto duchovní dimenzi, o které zatím mnoho neslyšíme. Je však dobře doložitelný z Písem, jak vysvětluje Mojmír Kallus. Bůh naplňuje proroctví o návratu Židů a my žijeme v době, kdy se o tom můžeme přesvědčit na vlastní oči. To nejlepší ale teprve přijde.

ICEJ má povolání připravovat Pánu cestu praktickou službou a pomocí, a to nejen Židům, ale všem obyvatelům Svaté země. V tomto díle se seznámíte s projekty pro drúzskou menšinu. Připojte se k nám a podílejte se na této práci.   

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:
https://www.youtube.com/user/icejczech.

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele.

Budeme rádi, když nám napíšete svou zpětnou vazbu. E-mail: info@icej.cz.

03.09.2021 07:18 Radek Hejtet220Zdroj: Youtube.com