Praha Jeruzalém

Posilovací očkovací kampaň začala koncem července, kdy přibývalo nových případů nákazy virem.

Od: All Israel News, 15. listopadu 2021

Zatímco několik evropských zemí se kvůli opětovnému nárůstu COVID vydává do lockdownu, Izrael se, poté, co svým 9,3 milionům obyvatel aplikoval více než 4 miliony posilovacích dávek, v porovnání s nimi stále těší relativně nízkému počtu nakažených .

Od té doby se však COVIDem nakazilo více než 10 000 lidí, kteří se už nechali přeočkovat. Deník Jerusalem Post zdůraznil, že „10 600 ze 4 milionů lidí, kteří dostali třetí očkování, je pouze 0,27 %“.

Posilovací kampaň v Izraeli začala koncem července, kdy došlo k nárůstu nových případů onemocnění virem. Koncem srpna a začátkem září Izrael zaznamenával pandemické maximum v počtu denně nakažených. Plošné zavedení posilovacího očkování se zasloužilo o zkrocení úrovně infekce a přivedlo nás k současnému útlumu.

Deník Jerusalem Post rovněž zdůraznil silnou účinnost vakcíny společnosti Pfizer s odkazem na statistiky ministerstva zdravotnictví, podle nichž je 12 % hospitalizovaných plně očkováno (v pátek to bylo 23 osob), zatímco 80 % hospitalizovaných, tedy 160 osob, je neočkovaných. Navíc těch 23 plně očkovaných (s posilovací vakcínou) „ze 4 milionů očkovaných osob znamená, že hospitalizováno bylo pouze 0,00057 %“.

„To je třeba porovnat se 160 lidmi ze 700 000 neočkovaných osob, což je 0,023 %,“ uvedly Post.

„Nikdo neřekl, je že vakcína schopna zastavit infekce na sto procent,“ řekl profesor Cyrille Cohen, vedoucí imunologické laboratoře na Bar-Ilanově univerzitě.

„Není důvod k obavám,“ řekl Cohen.

Otázkou však zůstává, jestli se Izrael, vzhledem k téměř 11 000 průlomovým případům navzdory očkování a nejistotě, jak dlouho si třetí injekce udrží účinnost, v příštích měsících nevydá do páté vlny?

16.11.2021 06:14 Daniel Žingor284Zdroj: All Israel news

Klíčová slova