Praha Jeruzalém

Mluvčí íránských ozbrojených sil: Neustoupíme od zničení Izraele ani o milimetr.

Autor: Elad Benari , 29. listopadu 2021 5:57

Brigádní generál Abolfazl Šekarči, vysoce postavený mluvčí íránských ozbrojených sil, vyzval několik dní před obnovením jaderných rozhovorů mezi Íránem a světovými mocnostmi ke zničení Izraele.

„Od zničení Izraele neustoupíme ani o milimetr,“ citovala Shekarchiho tisková agentura ISNA, kterou citoval server i24NEWS. „Chceme zničit sionismus ve světě,“ dodal.

Šekarči rovněž odsoudil diplomatické styky, které s Izraelem navázaly Bahrajn a Spojené arabské emiráty, a označil tyto kroky za „nepřijatelné“.

Íránští představitelé Izraeli pravidelně vyhrožují. Nejnovější hrozbu vyslovil velitel leteckých a kosmických sil íránských Revolučních gard Amir Ali Hadžizadeh, který prohlásil, že Izrael je „odsouzen k zániku“ a že jakákoli akce Izraele proti Islámské republice tento zánik urychlí.

Předtím íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian vystoupil na konferenci OSN Durban IV, kde řekl, že „síla vůle jeho národa je věnována“ likvidaci sionismu.

V září íránský ministr obrany Mohammad Rezá Aštíání varoval Izrael, že „jakékoli nerozumné a hloupé opatření vyvolá drtivou odpověď Íránu, která agresorovi způsobí těžké ztráty“.

Šekarčiho komentáře přicházejí v době, kdy mají být v pondělí ve Vídni obnoveny rozhovory mezi Íránem a světovými mocnostmi o jaderném programu.

Írán postupně omezuje dodržování jaderné dohody z roku 2015, kterou podepsal se světovými mocnostmi, v reakci na odstoupení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa od této dohody v květnu 2018.

Írán opakovaně požadoval, aby USA zrušily sankce uvalené na Írán v rámci jaderných rozhovorů a rovněž ujistily Írán, že od dohody znovu neodstoupí.

29.11.2021 06:50 Daniel Žingor197Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova