Praha Jeruzalém

Varování údajně zaslali teroristické skupině sídlící v Gaze egyptští bezpečnostní činitelé, kteří jsou nyní na návštěvě Palestinské samosprávy v Ramalláhu.

Autor: World Israel News, 20. prosince 2021

V reakci na nedávnou vlnu teroru v Jeruzalémě, Judeji a Samaří pohrozil Izrael Hamásu cílenými atentáty, uvedl v pondělí podle serveru i24 News libanonský list Al-Achbar.

Mezi nedávné teroristické útoky patří například zastřelení Eliho Kaye v jeruzalémském Starém městě v listopadu a Jehudy Dimentmana v Samaří minulý týden. V obou případech byly zraněny i další oběti.

Varování zaslali teroristické skupině sídlící v Gaze egyptští bezpečnostní činitelé, kteří jsou nyní na návštěvě Palestinské samosprávy v Ramalláhu, uvádí zpráva. Hamás na ně nijak nereagoval.

Egyptská delegace přijela do Gazy na jednání s Hamásem o zachování příměří s Izraelem a o způsobech obnovy pásma.

Hamás údajně vyzval k „legitimnímu boji, dokud nebude okupant vyhnán ze všech palestinských území a osadníci nebudou vystěhováni“, dodala zpráva.

V sobotu se Hamás a palestinský Islámský džihád, který rovněž sídlí v Gaze, dohodly na posílení spolupráce a zintenzivnění teroristických útoků, zejména v Judeji a Samaří.

21.12.2021 08:46 Daniel Žingor131Zdroj: World Israel News