Praha Jeruzalém

Nenávistné antisemitské zločiny letos v New Yorku vzrostly o téměř 50 %.

Podezřelý v New Yorku poničil několik míst hákovým křížem, a to včetně radnice a známé sochy Charging Bull nedaleko Wall Street, uvedla oficiální pracovní skupina newyorské policie zaměřující se na zločiny z nenávisti.

V posledním ze tří incidentů pokreslil podezřelý před útěkem sochu Charging Bull na ulici 25 Broadway. Policie získala fotografii pachatele, uvedla stanice FOX News.

Den předtím, v pondělí, namaloval podezřelý sprejer na sloup radnice hákový kříž, dva týdny předtím poničil staveniště v dolní části Manhattanu a z místa činu utekl.

Newyorská policie uvedla, že policejní oddělení pátrá po muži, kterého kamera zachytila v několika případech, a popsala ho jako naposledy viděného v černo-šedém ponču, s černým batohem, v černých džínách a pestrobarevných teniskách.

Minulý týden státní policejní oddělení uvedlo, že nenávistné antisemitské zločiny se za poslední rok zvýšily o téměř 50 %. V roce 2020 bylo v New Yorku hlášeno 121 trestných činů z nenávisti, zatímco letos jich bylo 179.

Začátkem tohoto měsíce guvernérka New Yorku Kathy Hochul nařídila newyorské policii, aby prošetřila stržení velké veřejné menory v Queensu.

K incidentu došlo krátce poté, co byli v ulicích Brooklynu napadeni tři židovští mladíci, včetně dvou malých dětí a teenagera. Mezitím minulý měsíc zákazník pohrozil vypálením obchodu s bagely, pokud obchod neodstraní izraelské vlajky.

Autor: Redakce World Israel News, 16. prosince 2021

18.12.2021 08:01 Kristýna Kupková120Zdroj: World Israel News