Praha Jeruzalém

Dohoda je součástí rozsáhlejší operace izraelského letectva, jejímž cílem je modernizace jeho schopností v rámci plánu na vylepšení obrany.

Autor: World Israel News, 2. ledna 2022

Izrael podepsal s USA dohodu v hodnotě 3,1 miliardy dolarů na nákup 12 vrtulníků Lockheed Martin CH-53K a dvou tankovacích letounů Boeing KC-46, uvedlo v pátek ministerstvo obrany.

„Plánované nákupy zahrnují nákup nové flotily letounů F35, tankovacích letounů, vrtulníků CH-53K, pokročilé letecké munice, systémů protivzdušné obrany a nových námořních a pozemních platforem, jakož i kybernetických systémů,“ uvedlo ministerstvo obrany v prohlášení.

Dohoda je součástí rozsáhlejší operace izraelského letectva na modernizaci jeho schopností a zahrnuje opci na nákup dalších šesti vrtulníků.

„Tyto dohody o nákupu jsou významnými milníky v procesech budování sil IDF,“ uvedl ministr obrany Benny Gantz.

„Pokračujeme v posilování našich schopností a v obměně a přizpůsobování našich vzdušných sil tak, abychom mohli čelit budoucím výzvám v blízkém i vzdáleném okolí.“

Dohodu s americkým námořnictvem podepsal vedoucí mise ministerstva obrany v USA, brigádní generál ve výslužbě Michel Ben Baruch.

Tankovací letouny však budou dodány až v roce 2025, řekl minulý týden armádnímu rozhlasu brigádní generál Shimon Tsentsiper, náčelník materiálového oddělení letectva. Dodal, že se snaží dodávku letounů KC-46 urychlit.

03.01.2022 06:25 Daniel Žingor140Zdroj: World Israel News

Klíčová slova