Praha Jeruzalém

Předseda Palestinské samosprávy útočí na Izrael: Je to zločin úmyslné popravy. Už nebudeme trpěliví.

Autor: Ben Ariel 11.2.22 2:00

Předseda Palestinské samosprávy (PA) Mahmúd Abbás ve čtvrtek vyzval k pomstě Izraeli v reakci na likvidaci tří teroristů izraelskými bezpečnostními silami v Šekemu (Nábulus) na začátku tohoto týdne.

„Musíme jim odpovědět dvojnásob, protože jsme byli napadeni a na nikoho jsme neútočili,“ řekl Abbás v nahrávce přehrávané během vzpomínkové bohoslužby za teroristy Fatahu, kteří byli zlikvidováni poté, co v posledních týdnech provedli řadu střeleckých útoků.

 

„Utěšuji především sebe a pak rodiny mučedníků a palestinský lid. Říkám jim, že je to zločin úmyslné popravy, kterou spáchal sionistický okupant na našem lidu. Nedovolíme, aby se podobné incidenty opakovaly. Protože to jsou zločiny, ke kterým nemůžeme mlčet. Byli jsme trpěliví 73 let a naše trpělivost došla. Už nebudeme trpěliví,“ pohrozil Abbás.

K incidentu v Šekemu došlo v úterý, kdy izraelské bezpečnostní síly operující v Samaří zlikvidovaly teroristickou buňku zodpovědnou za několik střeleckých útoků v posledních týdnech.

Na operaci se podílely jednotky IDF, speciální jednotka pohraniční policie Jamam a Izraelská bezpečnostní agentura (Šin Bet).

Během operace byli zabiti tři teroristé, kteří byli zodpovědní za řadu střeleckých útoků na izraelské civilisty i bezpečnostní složky v posledních několika týdnech.

Tři teroristé byli v době operace ozbrojeni a při likvidaci jeli společně v autě.

Mezi příslušníky izraelských bezpečnostních sil nebyla hlášena žádná zranění.

11.02.2022 05:58 Daniel Žingor135Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova