Praha Jeruzalém

„Je to velká čest být první arabskou ženou na tak vysoké diplomatické pozici,“ řekla Ghaida Rinawie Zoabiová.

Autor: Tal Heinrich, 22. února 2022

Členka levicové strany Merec v Knesetu se stala nejvýše postavenou arabskou diplomatkou v Izraeli, když ji ministr zahraničí Jair Lapid v úterý jmenoval národní poradkyní v Šanghaji.

Lapid ocenil Ghaidu Rinawie Zoabiovou jako „osobu s bohatými manažerskými zkušenostmi a působivými a rozmanitými zkušenostmi v ekonomické a veřejné sféře“.

„Přeji jí hodně štěstí a jsem si jist, že povede izraelský konzulát v Šanghaji k novým a významným úspěchům,“ uvedl Lapid v prohlášení. „O významu Číny a zejména Šanghaje pro světovou ekonomiku není sporu. Naše hospodářské vztahy s Čínou jsou důležitým motorem růstu izraelské ekonomiky a měli bychom je i nadále podporovat.“

Zoabiová svou novou roli uvítala a uvedla: „Je pro mě velkou ctí být první arabskou ženou v tak vysoké diplomatické funkci.“

„Jsem ráda, že mohu z izraelského generálního konzulátu v Šanghaji, důležitého nervového centra světové ekonomiky, přispívat k důležitému úkolu posilování hospodářské, obchodní a kulturní spolupráce s jedním z důležitých hospodářských partnerů Izraele ve světě,“ dodala.

Místo Zoabiové v izraelském Knesetu obsadí Kati Piaseckiová, členka městské rady Bat Jam.

24.02.2022 06:30 Daniel Žingor87Zdroj: All Israel news

Klíčová slova