Praha Jeruzalém

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price: Odmítám názor, že jednání Izraele představuje apartheid.

Autor: Elad Benari 2.2.22 5:45

Ministerstvo zahraničí v úterý uvedlo, že odmítá zprávu Amnesty International, která obviňuje Izrael z apartheidu vůči palestinským Arabům.

„Odmítám názor, že jednání Izraele představuje apartheid. Vlastní zprávy ministerstva takovou terminologii nikdy nepoužívaly,“ řekl novinářům mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price.

 

„Myslím, že je důležité, aby jako jedinému židovskému státu na světě nebylo židovskému národu upíráno právo na sebeurčení, a musíme zajistit, aby nebyl uplatňován dvojí metr,“ dodal.

Americký velvyslanec v Izraeli Tom Nides dříve v úterý rovněž odsoudil zprávu Amnesty International.

„No tak, tohle je absurdní. To není jazyk, který jsme používali a nebudeme používat,“ napsal na Twitteru.

Zprávu Amnesty International důrazně odsoudilo také ministerstvo zahraničí.

„Stát Izrael naprosto odmítá všechna nepravdivá tvrzení, která se objevují ve zprávě, kterou má Amnesty zítra zveřejnit. Zpráva konsoliduje a recykluje lži, nesrovnalosti a nepodložená tvrzení, která pocházejí od známých protiizraelských nenávistných organizací, a to vše s cílem přeprodat poškozené zboží v novém obalu. Opakování stále stejných lží nenávistných organizací z nich nedělá realitu, ale spíše nelegitimní Amnesty. Zveřejněním této lživé zprávy používá Amnesty UK dvojí standardy a démonizaci s cílem delegitimizovat Izrael. Právě z těchto složek se skládá moderní antisemitismus,“ uvedlo ministerstvo.

„Zpráva popírá právo Státu Izrael na existenci jako národního státu židovského národa. Její extremistický jazyk a překrucování historických souvislostí měly za cíl démonizovat Izrael a přilévat olej do ohně antisemitismu,“ dodalo.

02.02.2022 06:11 Daniel Žingor136Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova