Praha Jeruzalém

Izraelská média informovala o tom, že bývalí členové komanda IDF tajně poskytují výcvik ukrajinským civilistům.

Od: United with Israel, 27. března 2022

Zatímco se Ukrajina snaží odrazit ruské síly, které začaly 24. února vpadávat do země, objevily se v pátek zprávy o jakési tajné zbrani.

Konkrétně izraelský deník Yedioth Ahronoth informoval, že jednotka bývalých izraelských commandos provádí výcvik ukrajinských civilistů na přísně tajném místě v západní části Ukrajiny.

Zpráva upřesnila, že tato kampaň není oficiálním programem izraelské vlády, přičemž jeden z izraelských představitelů se pro noviny vyjádřil, že mocnosti o existenci tohoto programu vědí, ale dívají se jinam.

Komando údajně cvičí muže i ženy, kteří pocházejí ze všech společenských vrstev, od profesí, jako je právo, až po řemesla, jako je kulinářské umění.

Program vede bývalý izraelský člen komanda, který je ve zprávě deníku Yedioth Ahronoth označován jako „Danny“.

Danny se s Ukrajinou seznámil během své první návštěvy v roce 1997. Ve východoevropské zemi byl přítomen i v roce 2014, kdy Rusko napadlo Krym.

Bývalé komando IDF uvedlo jako svou inspiraci pro pomoc Ukrajincům podnět pomáhat druhým chránit jejich vlast, což je každodenní náplní práce příslušníků izraelské armády, kteří brání židovský stát nejen před íránskou hrozbou, ale také před islámskými teroristickými skupinami působícími na území Izraele.

29.03.2022 06:23 Daniel Žingor442Zdroj: United with Israel

Klíčová slova