Praha Jeruzalém

Střelec zahájil palbu na osobní vozidlo v Bnej Braku a zabil 5 lidí.

Od: Israel National News 29.3.22 20:14

Nejméně pět lidí zabil v úterý večer střelec v Bnej Braku. Střelec, který byl zřejmě arabským teroristou, přijel na motocyklu a z pušky M-16 střílel na cestující v osobním autě.

Čtyři cestující ve vozidle byli zabiti. Pátá oběť byla převezena do nemocnice Beilinson, kde byla prohlášena za mrtvou.

Zeevi Fishman, záchranář z United Hatzalah, řekl: „Poskytli jsme pomoc oběti střelby a poté jsme ji v kritickém stavu evakuovali do nemocnice. Bohužel byli na místě prohlášeni za mrtvé čtyři lidé.“

Zdravotník Magen David Adom (MDA) Lipa Hirsch, který ošetřoval zraněné, uvedl: „Slyšeli jsme střelbu na stanici MDA a okamžitě jsme se vydali směrem, odkud se střílelo. Na Herzlově ulici jsme narazili na třicetiletého muže, který ležel v bezvědomí. Nedýchal, neměl puls a utrpěl střelná zranění. Provedli jsme lékařské vyšetření a zjistili, že nám nezbývá než konstatovat smrt.

Přibližně 100 metrů od něj, dále po ulici, jsme narazili na čtyřicetiletého muže, který ležel bez reakce se střelnými ranami na těle. Další tým MDA, který na místo dorazil, mu poskytl lékařské ošetření a v kritickém stavu ho převezl do nemocnice Beilinson. Se svým týmem jsem pokračoval na místo v ulici Hashneim na rohu ulice Bialik, kde jsme našli 3 oběti, 1 v autě a 2 ležící na chodníku, všechny bez reakce. Provedli jsme lékařské prohlídky a nezbylo nám než konstatovat jejich smrt.“

Střelce údajně zneškodnili civilisté, kteří byli svědky útoku. Policie však uvedla, že si není jistá, zda byl útočník zneškodněn nebo zda jednal sám, a pokračuje v prohledávání oblasti pro případ, že by se v ní vyskytli komplicové.

Policie rovněž obdržela hlášení o střelbě v blízkosti obchodního centra Ayalon. Policejní jednotky se vydaly na místo, ale žádné stopy po střelbě nenašly.

Premiér Naftali Bennett uspořádá ve 22:00 bezpečnostní konzultaci za účasti ministra obrany, ministra vnitřní bezpečnosti, náčelníka generálního štábu, náčelníka Šin Bet, policejního komisaře a dalších stran.

30.03.2022 05:22 Daniel Žingor157Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova