Praha Jeruzalém

Ukrajinský prezident zveřejnil video ze své kanceláře v Kyjevě, slibuje, že zůstane v hlavním městě navzdory ruské invazi.

Od: Israel National News 8.3.22 4:06

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí zveřejnil nové video ze své kanceláře v Kyjevě, ve kterém slibuje, že zůstane v ukrajinském hlavním městě navzdory ruské invazi.

„Teď řeknu jednu věc: zůstávám tady. Zůstávám v Kyjevě. Na ulici Bankova. Neschovávám se. A nebojím se nikoho. Tak dlouho, kolik je třeba, abychom vyhráli tuto naši vlasteneckou válku,“ řekl Zelenskij na videu podle listu The Hill.

Prezident dodal, že ačkoli je každý den bojem, přičemž válka směřuje ke svému dvanáctému dni a vítězství nad ruskými silami „bude určitě dosaženo“.

„Víte, říkávali jsme: Pondělí je těžký den. V zemi je válka. Takže každý den je pondělí. A teď jsme si zvykli, že každý den a každá noc jsou takové,“ řekl.

Zelenskij ocenil Ukrajince, kteří se dosud bránili, a poznamenal, že v mnoha městech v současné době chybí zbraně na obranu.

Konkrétně poukázal na „silný projev ukrajinství“, který se rozrostl v jižním regionu země, a který je podle Zelenského pro Rusko „noční můrou“.

Zelenskij se rovněž dotkl posledního kola jednání s Ruskem, které se uskutečnilo v pondělí v Bělorusku.

Dříve během dne bylo oznámeno, že bylo dosaženo pokroku při vyjednávání o zřízení humanitárních koridorů pro civilisty, kteří se snaží uniknout z konfliktu.

„Tedy budeme jednat. Budeme trvat na jednání, dokud nenajdeme způsob, jak říct našim lidem: Takto dosáhneme míru. Právě míru,“ řekl Zelenskij.

V neděli Zelenskyj prohlásil, že Ukrajinci Rusku neodpustí poté, co byli při ruském ostřelování zabiti civilisté prchající před násilím.

„Dnes je neděle, den odpuštění. Ale my nemůžeme odpustitcvůči stovkám a stovkám obětí. Ani vůči tisícům a tisícům těch, kteří trpěli,“ uvedl Zelenskij podle Axiosu ve videu zveřejněném na jeho účtu na Telegramu.

„Bůh to neodpustí. Ani dnes. Ani zítra. Nikdy,“ prohlásil.

„Dnes byla v Irpinu zabita čtyřčlenná rodina, rodiče a dvě děti, když se snažili opustit město,“ dodal Zelenskij. „Neodpustíme. Nezapomeneme.“

08.03.2022 05:56 Daniel Žingor110Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova